OKRESNÍ VÝBOR VYŠKOV

DATACE: 1976
AUTORKA: Zdeňka Kopecká
ADRESA: Brněnská 402/7a, Vyškov (okr. Vyškov)

Prostorově členitá čtyřpatrová budova navržená jako reprezentativní sídlo Okresního výboru KSČ s ustupující nejvyšším podlažím obklopeným střešní terasou byla zasazená do volného prostoru s ideologicky laděnou sochařskou výzdobou (pomník Vladimira Iljiče Lenina a Památník Rudé armády). Stavbu rozvrženou do čtyřech navzájem propojených bloků sjednocuje výrazné zastřešení vstupní partie v přízemí. Původní podoba fasády, jež pracovala s kombinací brizolitové omítky a kamenného obkladu přízemí, se po nedávné rozsáhlé rekonstrukci bohužel nedochovalo. Nepůvodní je i betonová přístupová rampa při hlavním po straně vstupu do budovy, na jejímž místě byla uplatněna abstraktní plastika bez názvu od Petra a Františka Schenkových. V současnosti tedy budova postrádá svůj originální ráz. Slouží jako sídlo Obvodního oddělení Policie ČR.ZDROJE:

Huberová Vladimíra [hub], Ing. arch. Zdeňka Kopecká,Internetová encyklopedie dějin Brna, on-line: https://encyklopedie.brna.cz/home-mmb/?acc=profil_osobnosti&load=40853 [vyhledáno 1.5.2022].

Lacka Martin - Kořanová Klára, Plastika před OV KSČ, Sochy města, on-line: https://sochyamesta.cz/zaznam/24975 [vyhledáno 1.5.2022].